Ćwiczenia na biceps w domu – Trening bicepsów w domu bez sprzętu

Słynne jest powiedzenie „Nieużywany organ zanika”. Podobnie jest z mięśniami. Jeżeli nie są one regularnie ćwiczone mogą znacznie zmniejszyć swoją objętość, a skóra na nich może stracić jędrność. Szczególnie widoczne są zaniedbania bicepsów. Gdy nie są ćwiczone zaczynają zwisać i trząść się jak galaretka. A wcale tak nie musi być, wystarczy wykonywać ćwiczenia na biceps w domu.

Ćwiczenia na biceps w domu – który to mięsień?

Jako, że nie każdy pamięta szczegóły z lekcji biologii, kilka rzeczy należy sobie odświeżyć. Biceps jest drugą nazwą mięśnia dwugłowego ramienia, który umiejscowiony jest pomiędzy kością promieniową a łopatką. Mięsień ten umożliwia zginanie ramienia, oraz zginanie i rotowanie przedramienia. Zaprzestanie wzmacniania go, choćby przez ćwiczenia na biceps w domu, może spowodować kontuzje stawów ramiennego i łokciowego, na które oddziałuje. Dlatego nie warto zwlekać i już teraz zabrać się za ćwiczenia na biceps w domu, nawet bez użycia sprzętu!

Trening bicepsów w domu

Żeby trenować, wcale nie potrzebujesz atmosfery siłowni czy też klubu fitness. Wystarczy, że znajdziesz kawałek wolnej przestrzeni, włożysz wygodne ubrania, włączysz ulubioną, motywującą muzykę i rozpoczniesz ćwiczenia na biceps w domu. To chyba nie brzmi zbyt skomplikowanie? I rzeczywiście jest to proste. Ćwiczyć można bicepsy w domu bez sprzętu, oczywiście jeśli chcesz możesz wspomagać się jakimś dodatkowym obciążeniem, np. butelkami wypełnionymi wodą.

Przykładowe ćwiczenia na biceps w domu

Regularnie ćwicząc zaobserwujesz pierwsze efekty nawet po dwóch tygodniach, a po miesiącu pozytywne zmiany już na pewno nie umkną Twojej uwadze. Ćwiczenia na biceps w domu sprawią, że poczujesz się pewną i silną osobą. Poniżej znajdują propozycje ćwiczeń, które możesz stosować trenując biceps w domu.

Dla lepszego efektu, przez przystąpieniem do treningu bicepsów przygotuj dwie butelki napełnione wodą.

  • Stań w rozkroku na szerokość bioder trzymając w dłoniach butelki z wodą. Ugnij ręce, unieś je na boki, aby łokcie zrównały się z barkami. Grzbiety dłoni powinny być zwrócone na zewnątrz. Następnie wyprostuj ręce unosząc je nad głowę i skręć nimi tak, aby grzbiety dłoni były zwrócone do przodu, a kciuki na zewnątrz. Potem uginaj ręce w łokciach opuszczając butelki z wodą za głowę. Wyprostuj ręce, skręć grzbiety dłoni do poprzedniej pozycji, zegnij łokcie i wróć do pozycji wyjściowej.
  • Wykonuj pompki. Możesz wybrać odpowiednią dla siebie wersję, np. w wersji pełnej (tzw. męskiej) czy podpierając się na kolanach.
  • Podciągaj się na brzegu stołu. Wejdź głową pod stół i chwyć się blatu. Oprzyj stopy na podłodze, napnij brzuch, podciągaj się w górę i opuszczaj w dół kontrolując pracę mięśni.

Pamiętaj, że aby przeprowadzić dobry trening w domu bez sprzętu trzeba zwrócić uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *