Elektryczny rower czy hulajnoga – co warto wybrać? Poznaj zalety obu tych sprzętów

Coraz więcej osób stawia na nowoczesne sprzęty. To co kiedyś wydawało się nieosiągalne, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Dochodzi nawet do tego, że aż trudno się zdecydować i coś wybrać. Choć mówią, że od przybytku głowa nie boli, to może zaboleć, gdy nie potrafimy podjąć dobrej decyzji. Zatem tutaj pojawia się jakże ważne pytanie: elektryczny rower czy hulajnoga – co warto wybrać? Poznajcie zalety obu tych sprzętów.

Rower elektryczny – funkcjonalny, stylowy i ultra wygodny

Jazda na rowerze jest przyjemna i daje dużo frajdy, gorzej jednak gdy kondycja pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z jazdy na jednośladzie. W końcu zawsze można zdecydować się na zakup roweru elektrycznego. Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że ten jednoślad to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Ale zacznijmy od początku. Takie rowery jeszcze kilka lat temu wydawały się raczej sprzętami, które się nie przyjmą. Po części wynikało to z faktu, że były bardzo drogie, a poza tym były dosyć ciężkie. Ale od tego czasu sporo się zmieniło i to naprawdę dużo. Rowery elektryczne są zdecydowanie tańsze, ale i smuklejsze, a poza tym bardzo modne.

Niewątpliwie też ich podstawowym, a jakże dużym atutem w porównaniu z tradycyjnymi jednośladami jest fakt, że odciążają, zatem choć nadal trzeba pedałować, to wysiłek, jaki w to się wkłada jest zdecydowanie mniejszy. Nawet pokonywanie większych czy bardziej stromych wzniesień będzie proste. W ten sposób możecie cieszy się dużą oszczędnością sił, a przez to dłuższymi wycieczkami. Swoją drogą trzeba też wiedzieć, że rower elektryczny niejedno ma „imię”, wszak dostępne są rowery miejskie elektryczne, ale i elektryki górskie, czy crossowe i rzecz jasna szosowe. A to oznacza, że obecnie można cieszyć się komfortem jazdy i rowerem dopasowanym do własnych preferencji oczekiwań czy samego stylu. Do tego takie jednoślady polecane są nawet dla seniorów, bo odciążają także kręgosłup, a pozytywnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy.

Oszczędność na miarę oczekiwań

Zalet rowerów elektrycznych jest sporo. Ale skupmy się także na oszczędnościach, jakie dzięki nim można zyskać. Otóż taki jednoślad jest świetną alternatywą dla samochodu i możecie dojeżdżać nim nie tylko do szkoły, na uczelnie czy też do pracy i rzeczywiście koszty jego użytkowania są nieduże. Warto wiedzieć, że jedno naładowanie baterii do pełna kosztuje zaledwie 0,60 zł, a pozwala ono na przejechanie około 120 km. Do tego prędkość, jaką możecie osiągnąć, to 25 km na godzinę, a przy tym bez problemu ominiecie wszelkie korki. Zrobicie także coś dobrego dla środowiska i przyrody.

Hulajnoga elektryczna – czy to dobry wybór?

Dużą, a nawet bardzo dużą popularnością cieszą się też hulajnogi elektryczne. W końcu także jazda na nich jest przyjemnością. Są one polecane dla osób, które nie mogą się przemęczać, a jednak chcą cieszyć się ruchem. Również dzięki nim możecie szybko ominąć korki. Wbrew pozorom jazda na hulajnodze elektrycznej nie jest trudna. Dynamika jazdy jest duża, a do tego łatwo się nią kieruj, skręca, a przy tym nadal pozostaje stabilna. Jej maksymalna prędkość wynosi 20 km/h zatem jest nieco mniejsza niż w rowerach elektrycznych. Do tego przypominamy, że zarówno na chodniku, jak i na każdej drodze dla pieszych trzeba jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego.

Niejedna wada hulajnogi elektrycznej

Hulajnoga elektryczna jest mniej funkcjonalna dla osób mających problemy z kręgosłupem i w przeciwieństwie do roweru elektrycznego nie jest polecana dla osób zmagających się choćby ze zwyrodnieniami. Oczywiście nie jest podatna na obciążenia. Jeżeli chcecie dojeżdżać do pracy właśnie na niej, to raczej nie powinniście mieć nic poza plecakiem, bo wszelkie torby zawieszone na kierownicy mogą sprawić, że stracicie równowagę. W przypadku roweru ten problem zasadniczo nie występuje.

Zarówno hulajnoga, jak i rower elektryczny są świetnymi sprzętami, które są nowoczesne, funkcjonalne, a jazda na nich daje przyjemność. Zatem wybór spośród nich jest trudny. Ale naszym zdaniem bardziej praktyczny jest rower elektryczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *