Kursy surfingu i kitesurfingu – gdzie szukać?

Zastanawiasz się nad urozmaiceniem swojego wakacyjnego wyjazdu? Postaw na profesjonalny kurs surfingu lub kitesurfingu. W poniższym wpisie znajdziesz kilka informacji na temat tego dlaczego warto wybrać profesjonalną szkołę oraz z jakimi kosztami się to wiąże?

Czym charakteryzują się kurs surfingu i kitesurfingu?

Można przyznać, że surfing w Polsce staje się coraz bardziej popularny. To samo można powiedzieć o zajęciach z kitesurfingu.

Zajęcia kitesurfingu składają się z czterech poziomów, podczas których omawia się różne zagadnienia rozpoczynając od kierunków wiatru, teorii okna wiatrowego, rozkładania oraz zwijania sprzętu, zasad bezpieczeństwa. Kolejno zajęcia są coraz bardziej rozszerzone. Na drugich zajęciach omawia się startowanie latawca, oczywiście z pomocą profesjonalnego asystenta. Kolejno samodzielnie startuje się na wodzie, aby następnie nauczyć się podstaw skoków przez zenit i bezpiecznego lądowania, jak również pływania na switch.

W przypadku surfingu kurs dzieli się na poziom podstawowy (z rozróżnieniem 1.1-1.3 w zależności, czy kiedyś próbowało się surfingu), poziom średniozaawansowany oraz średniozaawansowany+.

Dlaczego należy wybrać profesjonalny kurs?

Decydując się na profesjonalny kurs otrzymuje się takie benefity jak:

  • Asekurację skutera, czy też motorówki
  • Kartę kursanta
  • Stałą komunikację radiową kursanta z instruktorem
  • Doświadczonego instruktora

Karta kursanta daje możliwość sprawdzenia na jakim poziomie zakończony został kurs i nad można jeszcze popracować.

Ile kosztuje kurs?

Wybierając kurs należy zdecydować, czy będzie on indywidualny, czy grupowy.

Cena za jedną godzinę kursu kitesurfingu grupowego to 150 złotych, a 200 złotych za godzinę zajęć indywidualnych. Cena jest korzystniejsza, gdy wykupuje się większą ilość godzin np. kurs indywidualny 13 godzin – 1920 złotych, 16 godzin zajęć grupowych 1760 złotych.

W skład kitesurfing cena wchodzą takie elementy jak:

  • Wybrana ilość godzin szkolenia kitesurfingowego z doświadczonym instruktorem
  • Kompletny sprzęt kitesurfingowy
  • Pianka neoprenowa na cały okres kursu
  • Karta kursanta prowadzona przez instruktora
  • Łączność radiową z instruktorem od poziomu startów na desce

W przypadku surfingu również istnieją kursy indywidualne i grupowe. Zajęcia grupowe to koszt 110 zł/godz. a indywidualnych 200 zł/godz. Istnieją również pakiety godzin w zajęciach grupowych 8 godz.- 640 złotych, a indywidualnych 4 godz. za 720 złotych. Zajęcia grupowe odbywają się w maksymalnie 6-osobowej grupie.

Zastanawialiście się kiedyś, aby spróbować swoich sił, w którejś z tych aktywności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *