Nucleofill – poznaj nową odsłonę mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to dobrze znany zabieg medycyny estetycznej. Zazwyczaj kojarzy się z ostrzykiwaniem skóry preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Nucleofill to zupełna nowość – koktajl do mezoterapii o innowacyjnym składzie. Jego głównym składnikiem są polinukleotydy – naturalne substancje o działaniu antyoksydacyjnym, liftingującym oraz nawilżającym. Przedstawiamy innowacyjną terapię odmładzającą.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zanim wyjaśnimy, czym charakteryzuje się preparat Nucleofill, przypomnimy, na czym polega sam zabieg mezoterapii igłowej. To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i choć wiąże się z przerwaniem ciągłości naskórka, to zupełnie nie trzeba się go obawiać. Mezoterapia jest wyjątkowo bezpieczną i efektywną metodą pielęgnacji skóry. Dostarcza korzystnych substancji drogą iniekcji, dzięki czemu można osiągnąć nieporównywalnie lepsze efekty, niż podczas powierzchniowej pielęgnacji, np. kremem. Zabieg ten wykonuje się nie tylko w celu redukcji zmarszczek, ale też, aby nawilżyć skórę, zredukować cellulit czy pobudzić włosy do wzrostu. Przy pomocy mezoterapii igłowej można wspomagać redukcję blizn czy rozstępów. Efekt zależy głównie od zastosowanej ampułki.

Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości mezokoktajlu w powierzchniowe warstwy skóry. Procedura ta zwykle nie wymaga znieczulenia i można ją powtarzać systematycznie. Fenomen mezoterapii igłowej opiera się na dwóch mechanizmach działania. Pierwszy z nich to spowodowanie mikrouszkodzeń, co stymuluje komórki skóry do wzmożonej produkcji elastyny i włókien kolagenowych, odpowiedzialnych m.in. za gęstość i jędrność skóry. Drugi mechanizm to lecznicze działanie substancji odżywczych. W mezoterapii stosuje się m.in. kwas hialuronowy, kolagen, witaminę C, koenzym Q10. Zupełną nowość pod względem składu stanowi preparat Nucleofill.

Preparat Nucleofill – co to jest?

Nucleofill to koktajl do mezoterapii wyprodukowany przez firmę Croma Pharma, który stanowi innowację w odmładzaniu i profilaktyce przeciwstarzeniowej. Jest produktem bezpiecznym i naturalnym, będącym odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którym zależy na poprawie kondycji skóry, wyrównaniu jej kolorytu, spłyceniu drobnych zmarszczek oraz przywróceniu elastyczności. W warszawskiej Klinice Miracki skorzystamy z preparatu Nucleofill Strong o najsilniejszym dostępnym na rynku stężeniu polinukleotydów. Jedna ampułka zawiera aż 1,5 ml 2,5% polinukleotydów. Dzięki temu zabieg wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami biochemicznymi. Procesy biostymulacji zachodzą na poziomie receptorów błonowych komórek skóry, dzięki czemu efekty terapii są bardzo wyraźne i długotrwałe. Preparat ten sprawdza się zarówno u osób, potrzebujących silnego odmłodzenia, jak i dla tych, które chcą odsunąć proces starzenia w czasie.

Działanie mezoterapii Nucleofill

Nucleofill działa w trzech kierunkach:

  • Liftinguje – prowadzi do stymulacji fibroblastów, czego efektem jest wzmożona produkcja kolagenu typu 1. oraz elastyny. W procesie tym fibroblasty dojrzewają w miofibroblasty, co przekłada się na rewitalizację i poprawę napięcia skóry.
  • Działa antyoksydacyjnie – polinukleotydy mają zdolność wymiatania wolnych rodników, czyli szkodliwych cząsteczek, które przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Zabieg niweluje więc szkodliwy wpływ stresu, zanieczyszczenia powietrza czy zbyt intensywnej ekspozycji na słońce.
  • Nawilża – grupy hydrofilowe pojedynczych nukleotydów mają zdolność wiązania wody. Efektem jest długotrwałe nawilżenie skóry, co wpływa również na zwiększenie jej elastyczności.

Więcej na temat mezoterapii igłowej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie i Katowicach – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *