Wioślarz czy orbitrek?

Sezon wiosenny sprzyja zwykle intensywnemu dbaniu o własny wygląd. Zbliżające się lato determinuje konieczność pozbycia się zbędnych kilogramów, co stało się już niemal narodową tradycją. Zanim jednak na zewnątrz będzie na tyle ciepło, aby aktywnie spędzać czas na boisku, w parku czy w lesie, warto pomyśleć o sprzęcie, który pozwoli nam na poprawę kondycji w warunkach domowych. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń są orbitrek i wioślarz. Na które z nich się zdecydować, aby rozpocząć efektywne treningi?

Domowy orbitrek

Orbitrek to urządzenie niezwykle popularne. Obok bieżni można je zaliczyć do najczęściej wykorzystywanych w domowych warunkach. Wyróżnia się prostotą obsługi, a także kompaktowymi rozmiarami, w przypadku modeli podstawowych. Zasada jego działania jest bardzo prosta – siłą mięśni napędzamy specjalne płozy, przypominające nieco pedały rowerowe. Opierając ręce na ruchomych drążkach, znajdujących się z przodu, aktywizujemy także pozostałe partie mięśni.

Orbitrek jest świetnym urządzeniem, jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję. Doskonale sprawdza się w warunkach domowych, ponieważ nowoczesne urządzenia, jakie możecie kupić z pomocą pożyczki bez BIK, wyposażone są w systemy automatyzujące trening. Możemy wybrać program o odpowiedniej intensywności, a orbitrek sam będzie regulował tempo oraz obciążenie.

Wioślarz

Wioślarz z kolei jest urządzeniem, które – w przeciwieństwie do orbitreka – potrzebuje nieco więcej miejsca. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ ćwiczenie na tym sprzęcie przypomina napędzanie siłą rąk kajaka lub łódki. Trzymając w dłoniach specjalne linki, przyciągamy je do siebie. Siodełko może być stabilne lub ruchome, w zależności od partii mięśni, jakie chcemy ćwiczyć.

Dostępne w sklepach wioślarze to urządzenia wymagające samodzielnego montażu. Niektóre z modeli można składać, co podczas przerwy w treningach będzie dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mieszkacie w bloku. Tego rodzaju sprzęt, w wersji podstawowej, to wydatek około tysiąca złotych. Jeśli w zakupie wioślarza, który pozwoli wam zadbać o kondycję i smukłą sylwetkę, przeszkodą są przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka bez BIK.

Co wybrać?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że wioślarz będzie lepszy od orbitreka i na odwrót. Sprzęt ma służyć realizacji naszych indywidualnych celów, dlatego jego wybór najlepiej pozostawić własnej intuicji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest posiadanie obu urządzeń. Jeśli pozwalają na to warunki lokalowe, można stworzyć w jednym pomieszczeniu swoistą domową siłownię, gdzie skutecznie zadbacie o formę. W realizacji tego zamierzenia pomocna będzie z pewnością pożyczka bez BIK.

Niezależnie jednak, na które z rozwiązań się zdecydujecie, istotne jest, aby kupić sprzęt wysokiej jakości. Warto więc odwiedzić stacjonarne sklepy sportowe i porozmawiać z pracującymi tam fachowcami. Pomogą w dokonaniu optymalnego wyboru, a na miejscu będziecie mieli możliwość przetestowania poszczególnych sprzętów. Alternatywą mogą być także placówki zajmujące się sprzedażą używanych urządzeń sportowych, jednak w takim przypadku sprawdźcie dokładnie, czy sprzęt objęty jest choć półroczną gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *